Plokštelė užsegamai siūlei

Stogo dangos su plokščių išilginių paviršių savybėmis patraukia dėmesį ir pabrėžia pastato architektūros lengvumą. Stogo dengimo pradžia su siūlių lakštai datuojamas dešimtmečiais, kai buvo naudojamos trumpos skardos juostelės ir sujungiamos apvyniojant (ant vamzdžio) arba lenkiant (ant siūlės). Nors šiandien šis metodas laikomas meistriškumu ir vis dar naudojamas didelėje dalyje viešųjų pastatų, kuriuose naudojamos aukštos klasės medžiagos, privačių namų, dengtų rabbeto metodu, matyti retai.

Štai kodėl prieš kelerius metus rinkoje pasirodė supaprastinta užspaudžiamos siūlės versija, kurios specifikacija sukūrė augančią plokščių stogų dangų tendenciją. Užspaudžiama siūlė pagaminta iš standartinės specifikacijos stogo dangos lakšto, uždengimo paslaugos kaina mažesnė nei craft siūlės ant siūlės.

2011 m. Bratex Dachy Mrzygłód savo pasiūloje pristatė pirmosios kartos užspaudžiamą siūlę. po kelerių metų antros kartos gaminys. 2017 metai atnešė perversmų, nes pristatėme Bratex Snap Lock – neabejotinai rafinuotiausią ir estetiškiausią užsegamą siūlę. Šiandien įmonė jau turi tris „Snap Lock“ gamybos linijas, iš kurių viena taip pat gamina „Bratex Savoy“ modulinę užsegimo siūlę (apie šį unikalų gaminį parašysime atskirą straipsnį).

Siūlės stogo dangai būdingos dvi siūlės – dengiamoji siūlė (viršutinė siūlė) ir siūlės siūlė (apatinė siūlė), tarp kurių yra plokščias demonstravimo paviršius. Siekiant geresnio apvalkalo patrauklumo efekto, ekrano paviršių galima profiliuoti vienu iš kelių raštų. Profiliavimas yra nereikšmingo aukščio ir nekeičia gaminio pločio.

„Snap Lock“ siūlės plokščio paviršiaus apdailos parinktys

Siūlė „Snap Lock“ yra trijų papildomų paviršiaus apdailos variantų:

  1. „Mikrobangų“ profiliavimas,
  2. „Pusiau banginis“ profiliavimas, kuris yra mūsų originalus modelis,
  3. „Segmentowa” profiliavimas, kuris taip pat yra mūsų originalus raštas.

Norint pagaminti užsegimo siūlę, ritėje esantis lakštinis metalas supjaustomas išilgai iki pusės standartinio pločio. Plieno rūšis yra tokia pati, kaip naudojama trapecijos lakštų ir stogo čerpių gamyboje. Lakšto storis ne mažesnis kaip 0,5 mm arba 0,6 mm – priklausomai nuo pasirinkto varianto. Šio tipo plokščioms stogo dangoms rekomenduojame naudoti 20 % storesnę skardą, nes tai tvirtesnė medžiaga ir geriau veikia montuojant bei visą eksploatavimo laiką.

Galima įsigyti 0,6 mm storio lakštinio metalo variantą SSAB Ceramic Matt BT ir trijų spalvų – grafito (antracito), juodos ir rudos. SSAB gaminys apsaugotas 350 gramų viename kvadratiniame metre cinko, o tai yra 27% daugiau nei standartinė apsauga. Be to, lake yra natūralios kilmės komponentų, t.y. dauguma nitro tirpiklių buvo pakeisti švediško rapsų aliejaus biomase. Tai unikalus sprendimas tarp visų mūsų siūlomų medžiagų.

Snap Lock apačia turi vidinį užtrauktuką. Tai gamybos reikalaujantis spynos tipas, bet pats geriausias.

Priežastys, kodėl „Snap Lock“ yra geriausia:

  1. tvirčiausias – po uždarymo nėra galimybės, kad paklodės atsidarytų, pvz., per audrą ar uraganą,
  2. paslepia nupjautas briaunas – nukarpius lakštą, kraštai nuvalomi nuo lako, o įvyniojus į vidų (ant riešo) sustiprinamas estetinis efektas,
  3. leidžia tinkamai atlikti skersinius apvadus – jungtys prie stogo atbrailų (langų, kaminų) arba su kintamomis stogo dangomis reikalauja perdengti viršutinį lakštą su apatiniu; vidinės užrakto dėka viršutinio paklodės dengiamoji siūlė slysta per apatinės paklodės dengiamąją siūlę, o apkaltas leidžia paklodes tinkamai laikyti ir pritvirtinti; su išoriniu užtrauktuku (kraštas atlenktas į išorę) neįmanoma padaryti estetiškos skersinės klostės, nes viršutinė siūlė, kurios geometrija tokia pati kaip ir apatinė, netiks, nes negali būti „nubrėžta per raištį”.

Bratex Snap Lock užsegamos siūlės lakštai turi taip vadinamą šoniniai kraujavimai. Tai mūsų patentuotas dizaino sprendimas. Šoniniai nutekėjimai turi keletą privalumų:

  1. kompensuoti lakštinio metalo įtempius, atsirandančius uždarius siūles,
  2. pakelkite ekrano paviršių į pagrindo lygį – dėl to plokščias lapo paviršius stabiliai remiasi į membraną ar lentas,
  3. jie padeda nusiraminti, ypač vėjuotomis dienomis.

Bratex Snap Lock užsegamas kraštelis ir šoniniai raiščiai, pažymėti punktyriniu stačiakampiu:

Parašykite mums per Facebook!